Info Box 1

Poddasza nieużytkowe

Drewniane wiązary dachowe są idealnymi rozwiązaniami w budownictwie domów z poddaszami nieużytkowymi. Dużą zaletą takiego typu konstrukcji jest wyeliminowanie ciężkiego i pracochłonnego a w konsekwencji kosztownego stropu betonowego. W takim przypadku pas dolny wiązara stanowi konstrukcję stropu, do którego od spodu montowany jest na stelażu lekki sufit z płyt gipsowo – kartonowych wraz z ociepleniem. Wyeliminowanie stropu betonowego oznacza jednocześnie możliwość rezygnacji ze ścian nośnych wewnątrz budynku co skutkuje obniżeniem kosztu fundamentów całego domu oraz daje możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń mieszkalnych.

Poddasze użytkowe

W większości przypadków poddasza użytkowe projektowane są w postaci stropu betonowego , na którym montowane są słupy oraz belki służące do podparcia konstrukcji dachu. Powoduje to duże ograniczenie powierzchni mieszkalnej poddasza oraz generuje znaczne koszty: stropu betonowego, słupów i belek. Zastosowanie konstrukcji w postaci wiązarów dachowych tzw. attykowych pozwala na wyeliminowanie kosztownego stropu betonowego , murowanej ścianki kolankowej oraz słupów i belek a co za tym idzie swobodnego kształtowania przestrzeni mieszkalnej na poddaszu.

Na płaskich dachach

Szczególną dziedziną zastosowania wiązarów w budownictwie mieszkaniowym są nadbudowy na płaskich dachach. Z uwagi na rosnące ceny działek budowlanych szczególnie w centrach miast, możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni mieszkalnej za rozsądną cenę powoduje, iż nadbudowy mieszkalne w postaci konstrukcji mansardowej bądź attykowej stają się trwałym, solidnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Generujemy w ten sposób dodatkową kondygnację oraz swobodną przestrzeń mieszkalną bez konieczności stosowania słupów. Prefabrykowane drewniane konstrukcje dachowe mają szerokie zastosowanie przy budowie budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Wysoka jakość i dokładność wykonania poszczególnych elementów konstrukcji oraz krótki czas montażu na budynku, ma niebagatelne znaczenie w całym procesie budowlanym.

Wooden Frame

Lorem Ipsum hasbeen standard daand scrambled. Rimply dummy text of the printing and typesetting industry

Siding Layout

Lorem Ipsum hasbeen standard daand scrambled. Rimply dummy text of the printing and typesetting industry

Eco Insulation

Lorem Ipsum hasbeen standard daand scrambled. Rimply dummy text of the printing and typesetting industry

X