Budownictwo Mieszkaniowe

PREDACH PODDASZE

Poddasza ze stryszkiem

Drewniane wiązary dachowe są idealnymi rozwiązaniami w budownictwie domów z poddaszami nieużytkowymi. Dużą zaletą takiego typu konstrukcji jest wyeliminowanie ciężkiego i pracochłonnego a w konsekwencji kosztownego stropu betonowego. W takim przypadku pas dolny wiązara stanowi konstrukcję stropu, do którego od spodu montowany jest na stelażu lekki sufit z płyt gipsowo – kartonowych wraz z ociepleniem. Wyeliminowanie stropu betonowego oznacza jednocześnie możliwość rezygnacji ze ścian nośnych wewnątrz budynku co skutkuje obniżeniem kosztu fundamentów całego domu oraz daje możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Na poddaszu nieużytkowym możliwe jest także wygospodarowanie tzw. stryszka – „graciarni”. Stryszek to przestrzeń niemieszkalna, ale można tam składować różne lekkie materiały. Szerokość stryszka wynosi od 2,5 – 3,5m a wysokość 1,9 – 2,30m , powierzchnia w zależności od kształtu dachu może mieć od 10 – 40m2. Na poddasze strychowe wchodzimy poprzez składane schody strychowe np: FAKRO.
Schody montujemy w pasie dolnym wiązara(stropie) w obrębie przestrzeni stryszka.

PREFDACH PoddaszE

Poddasza użytkowe

W większości przypadków poddasza użytkowe projektowane są w postaci stropu betonowego , na którym montowane są słupy oraz belki służące do podparcia konstrukcji dachu. Powoduje to duże ograniczenie powierzchni mieszkalnej poddasza oraz generuje znaczne koszty: stropu betonowego, słupów i belek. Zastosowanie konstrukcji w postaci wiązarów dachowych tzw. attykowych pozwala na wyeliminowanie kosztownego stropu betonowego , murowanej ścianki kolankowej oraz słupów i belek a co za tym idzie swobodnego kształtowania przestrzeni mieszkalnej na poddaszu.

PREFDACH PoddaszE

Nadbudowy na płaskich dachach

Szczególną dziedziną zastosowania wiązarów w budownictwie mieszkaniowym są nadbudowy na płaskich dachach. Z uwagi na rosnące ceny działek budowlanych szczególnie w centrach miast, możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni mieszkalnej za rozsądną cenę powoduje, iż nadbudowy mieszkalne w postaci konstrukcji mansardowej bądź attykowej stają się trwałym, solidnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Generujemy w ten sposób dodatkową kondygnację oraz swobodną przestrzeń mieszkalną bez konieczności stosowania słupów.

Zrzut ekranu 2022-03-21 o 14.18.51

Korzyści z zastosowania naszych konstrukcji:

 • Technologia

  01

  - powtarzalność oraz stabilność wymiarowa materiału.

 • Cena i czas

  02

  - swoboda kształtowania przestrzeni na poddaszu bez słupów podporowych. Szybkość i łatwość montażu konstrukcji drewnianej na budynku.

 • Jakość wykonania

  03

  - wykorzystujemy tylko certyfikowane drewno o wymaganych parametrach jakościowych.

X